ZA DVEŘMI

Vypadá to tu, že spíme...Ale my nespíme!
.
.
Připravujeme pro Vás jubilejní 10.ročník Pražského festivalu pouličního divadla Za dveřmi. 
.
.
Termín jsme zkrátili na 16. - 19.7. 2018, uvidíte však na 40 představení, hudebních vystoupení, divadelních instalací, workshopů a mnoho dalšího.
.
.
Těšíme se na Vás!

 

10.ročník Pražského festivalu pouličního divadla se uskuteční v termínu 16.7. - 19.7. 2018. Už se nemůžeme dočkat:)

 

Devátý ročník festivalu je za námi! Více než 35 peformance, djs a kapely každý večer, umělci z 8 zemí. A hlavně vy! Děkujeme všem, kteří se na festivalu podíleli a všem, kteří si letošní ročník nenechali ujít. Připomeňte si festivalové dny na fotografiích našeho skvělého fotografa Karel Fořt!

FOTOGRAFIE ZDE.

 

Poslední festivalový den je tu. Nenechte si ho ujít... Přidali jsme pro vás Bylinkovou maringotku a máme pro vás 12 akcí v jeden den!

14:00 LOUTKOVIŠTĚ 
14:00 MARINGOTKA SNŮ - BYLINKOVÁ MARINGOTKA (PŘIDÁNO!)
14:00 - 16:00 LE CABARET NOMADE - MULTIŽÁNROVÝ KOČOVNÝ KABARET
16:00 DIVADLO CONTINUO - MURGILA A ZORILA 
17:00 ADRIAN SCHVARZSTEIN & JURATÉ ŠIRVYTÉ-RUKŠTELÉ - ARRIVED 
18:00 TEATRO TATRO - CIRKUS CHARMS 
18:00 - 19:30 LE CABARET NOMADE - TABERNACULUM 
19:30 ADRIAN SCHVARZSTEIN - GREENMAN 
20:00 CIE UNE DE PLUS - TROIS
20:30 HOLEKTIV - SYLFIDY 
21:00 V.O.S.A. THEATRE - VYSOKÉ SNĚNÍ
22:00 FIRE INSTRUMENTS

PS: Vstupenky na dnešní představení Teatro Tatro od 15.00 hodin pouze na místě (280/350 Kč). Do 12.00 hodin v předprodeji GoOut (220/280 Kč)

 

 

 

Třetí festivalový den je tu a s ním další nabitý program - Teatro Tatro: Cirkus Charms, Maringotka snů / The Dream caravan, Bratři v tricku, Compagnie Une de Plus, Divadlo CONTINUO Theatre, Adrian Schvarzstein a další... Nenechte si ujít divadlo v kulisách Průmyslového paláce!


14:00 - 16:00 LE CABARET NOMADE - MULTIŽÁNROVÝ KOČOVNÝ KABARET
14:00 - 16:00 MARINGOTKA SNŮ - BYLINKOVÁ MARINGOTKA
16:00 CIE UNE DE PLUS - TROIS
16:00 ADRIAN SCHVARZSTEIN - GREENMAN prostranství před vchodem do Galerie Rudolfinum
16:30 BRATŘI V TRICKU - BĚŽKAŘSKÁ ODYSEA
17:30 LA SBRINDOLA - SHOCK' EM ALL
18:00 TEATRO TATRO - CIRKUS CHARMS
18:00 - 19:30 LE CABARET NOMADE - TABERNACULUM
19:30 ADRIAN SCHVARZSTEIN & JURATÉ ŠIRVYTÉ-RUKŠTELÉ - ARRIVED
20:00 MARINGOTKA SNŮ - KOLEKTOR
20:30 MARINGOTKA SNŮ - KOLEKTOR
21:00 DIVADLO CONTINUO - PLEASE LEAVE A MESSAGE
22:00 ALEXI MOREN

PS: Vstupenky na dnešní představení Teatro Tatro už pouze na místě za cenu (280/350 Kč.) od 15h.

Začíná Za Dveřmi 2017 / 9.ročník Pražského festivalu pouličního divadla! Těšíme se na vás na Můstku od 17.00 hodin a poté na Výstaviště Praha. 

Už jen týden a zahájíme Za Dveřmi 2017 / 9.ročník Pražského festivalu pouličního divadla. Kromě českých souborů se těšte na zahraniční hvězdy jako například Compagnie Une de Plus z Francie. Představení "Trois" propojuje loutky, tanec, pantomimu, chůdy a masky, aby vytvořilo poetický a křehký vesmír, který odráží koloběh života. Dvě loutky na jevišti, dva herci, jejichž kostýmy zakrývají každý kousek jejich těla...

 

VSTUP NA VŠECHNA PŘEDSTAVENÍ (VÝJMA CIRKUS CHARMS TEATRA TATRO V ŠAPITÓ) JE VOLNÝ!!!

 

Už za necelé dva týdny zahájíme Za Dveřmi 2017 / 9.ročník Pražského festivalu pouličního divadla! Hned první den na vás čeká průvod centrem s V.O.S.A. Theatre - obřími rybími loutkami doprovázenými artisty na chůdách, žonglérské duo Bratři v tricku s pražskou premiérou Běžkařské odysey, španělští La Industrial Teatrera, kouzelníci s ohněm AMANITAS fire theatre show a v neposlední řadě pořádný večírek s MoveBreakers.

 

Česko-francouzský Le Cabaret Nomade dokočuje i k nám a po tři dny vás bude bavit - storytellingem, koncerty nebo třeba blešákem. À bientôt!

 

Za dveřmi 2017, 9.ročník Pražského festivalu pouličního divadla se blíží! Sledujte novinky, postupně odhalujeme program... Prozradíme, že na letošním ročníku vystoupí také naši oblíbení Bratři v tricku. V pražské premiéře uvedou Běžkařskou odyseu. Zalyžujte si v červenci společně s námi! Pro festival nového cirkusu Cirkuff v Trutnově nakreslil Jiří Grus. Díky!

 

Legendární slovenské TEATRO TATRO v české premiéře! Naši milí TT přijíždí se svým šapitó na dva dny s Cirkus Charms. Uvidíte cvičenou žraločí samici, baletku na laně i žonglování popírající zákony fyziky. Vstupte do světa cirkusu a nechte se jím okouzlit...vstupenky na představení 12. a 13.7. si můžete zakoupit zde.

 

A je to tu, začínáme odhalovat program: Španěl s italskými a argentinskými kořeny. Už jen jeho geny napoví, že show Adriana Schvarzsteina bude divoká a vtipná! Do Prahy jsme tohoto skvělého performera pozvali hned se dvěma představeními, jedním z nich je the Greenman. Jeho "zelený muž" vás rozhodně nakazí dobrou náladou.

 

Letní Pražský festival pouličního divadla Za dveřmi letos proběhne v termínu 10. - 13.7 2017 na Výstavišti Praha Holešovice. Už se nemůžeme dočkat!

 

-------------------------------

Skončil 8. ročník Pražského festivalu pouličního divadla Za dveřmi. Během 4 dnů jste viděli 18 představení od souborů z 5 zemí světa a k tomu každý večer večírek s hudbou! Švédský punkový cirkus, italský klaun, polské silent cinema, španělští rytiři a k tomu to nejlepší z České republiky! Bratři v tricku, Squadra Sua, Divadlo Continuo a tak dále... Děkujeme všem za účast! Osmý ročník jsme si především díky vám opravdu užili a už se těšíme na příští rok!

Fotografie z letošního ročníku si můžete prohlédnout v galerii.

 

 

Poslední festivalový den bude nabitý, a to i přes nepřízeň počasí! Přijďte s námi oslavit pouliční divadlo! Ze včerejšího dne navíc přesouváme skvělé Squadra Sua!

17.00 Cia La Tal / Carilló (venku)
18.00 Squadra Sua / Happy Hour (venku / Tiskárna na Vzduchu)
19.00 Circo Frico / Frico Take Away (venku / divadelní bar)
19.30 Divadlo CONTINUO Theatre / NOW..? (venku / ...)
21.30 AMANITAS fire theatre show a V.O.S.A. /PUNK NO BAGR (venku)
22.00 DJ Maverick / silent party (divadelní bar)

Děkujeme moc prostoru Tiskárna na Vzduchu za poskytnutí zastřešeného místa v případě velkého deště!

 
Vzhledem k nečekaným technickým problémům vám musíme s politováním oznámit, že počet bagrů, které se účastní představení PUNK SOUL BAGR, jsme nuceni výrazně snížit. Ale nebojte se, velká show bude ve zbrusu novém předsatvení PUNK NO BAGR! Ženy z ohnivého divadla AMANITAS fire theatre show pozvaly na zítřek kolegy z V.O.S.A. s jejich pětimetrovým akrobatickým kolem. Na pozadí příběhu Alenky z Říše divů rozehraje 15 lidí a obří stroje ještě další a větší pyrotechnické a akrobatické efekty doplněné živým operním zpěvem. Věříme, že si s námi zakončení festivalu užijete a děkujeme za pochopení.
 
 
 
PRAŽSKÝ FESTIVAL POULIČNÍHO DIVADLA
11. - 14.7. 2016
VÝSTAVIŠTĚ PRAHA HOLEŠOVICE
 

Ohně, bagry i lunaparkovou jurtu přiveze do Prahy festival pouličního divadla Za dveřmi

Ohňový punk, balet v podání těžkých strojů nebo jurta se silent kinem, Pražský festival pouličního divadla Za dveřmi přiveze do Prahy už poosmé netradiční divadelní podívanou. V týdnu od 11. do 14. července zavítejte na Výstaviště Praha Holešovice a jeho okolí. Bude se tu konat 8. ročník festivalu Za dveřmi, jenž přiveze do letní metropole světové i české špičky pouličního divadla. Vstup na festival je zdarma.

Akrobati, herci, performeři i hudebníci oživí holešovické Výstaviště a okolí druhý červencový týden. Bude se tu konat už 8. ročník Pražského festivalu pouličního divadla Za dveřmi. Jako obvykle se můžete těšit na hvězdy pouličního divadla z celého světa a na nejlepší českou tvorbu. „Přímo pro festival vzniká ve spolupráci s Amanitas Fire Theatre speciální představení Punk soul bagr, ve kterém propojíme tanec, akrobacii a fireshow se zapojením bobcat bagrů,“ láká na jedno z mnoha představení Michaela Holbíková, dramaturgyně festivalu.

Od pondělí do čtvrtka se v areálu Výstaviště představí umělci z nejrůznějších koutů světa. V době zahájení festivalu Prahou projíždí švédský punkový cirkus Burnt Out Punks. Ohnivou show následující dny vystřídá italský klaun a performer Matteo Galbusera, který má za sebou mimo jiné účinkování v Cirque du Soleil, nebo česko-italské akrobatické duo Circo Frico. Do Prahy se po roce vrátí i španělská Companyia La Tal. „La Tal vystoupili loni na Za Dveřmi poprvé a setkali se s obrovským diváckým úspěchem. O to větší radost jsme měli, když se nám ozvali, že by i letos do Prahy rádi přijeli. Tentokrát s sebou vezou Carilló – představení o klaunech, rytířích, jejich sporech i vášních,“ zve na zahraniční program Michaela Holbíková. Z nedalekého Polska je ještě doplní legendární Teatr Ósmego Dnia a neobvyklí muzikanti ze  Sceny C. Ti v postavené lunaparkové jurtě zavedou diváky do silent kina na němý film, horor, western i Star Wars ve vlastní podobě. Ruchy, dialogy, filmovou muziku a speciální efekty vám performeři namíchají živě.

Kromě zahraničních souborů se představí i čeští pouliční umělci a performeři. Už tradičně nebude chybět žonglérské duo Bratři v tricku, které doplní Squadra Sua se svoji novinkou Happy Hour. Z jihočeských Malovic přiveze Divadlo Continuo představení Now..?, které reflektuje s nadsázkou a humorem aktuální dění ze světa sportu a kultury. Na festivalu si také budete moct užít storytelling pro děti i dospělé. Ve večerních hodinách po posledních divadelních blocích nebude chybět ani hudební doprovodný program.
 
 
PRAŽSKÝ FESTIVAL POULIČNÍHO DIVADLA
11. - 14.7. 2016
VÝSTAVIŠTĚ PRAHA HOLEŠOVICE

Tenhle týden si zapište do svých diářů, bude se totiž konat už 8. ročník Za dveřmi! Těšíme se!
 
Aktuality můžete sledovat na Facebooku.
Vstup na festival je zdarma.
 
Za dveřmi 2016
 
 
PRAŽSKÝ FESTIVAL POULIČNÍHO DIVADLA
13. - 18.7. 2015
MŮSTEK, VÝSTAVIŠTĚ HOLEŠOVICE PRAHA, JUNGMANNOVO NÁMĚSTÍ, VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ, FLORENC, ANDĚL 
 
Vstup zdarma (kromě představení v šapitó).
 

Už v pondělí začínáme! A rovnou premiérou. Šestimetrový heliový balón s akrobatkou nad Průmyslovým palácem. Provazochodec a spousta umělců. Buďte u toho společně s námi.

13.7. 21.00 hodin Výstaviště Holešovice! OLIVER ZIMMERMANN & V.O.S.A. THEATRE - Brána do fantazie

ZPĚVOMAT ZPĚT V PRAZE!

Pro ty kdo to v červnu nestihli anebo jim den nestačil:) je tu další...

PŘIJĎTE SI ZAZPÍVAT!

Nabízíme možnost zdarma se zúčastnit celodenního hudebního projektu v Praze v rámci Pražského festivalu pouličního divadla Za dveřmi

Ve středu 15.7. 2015 Prahu rozezní v rámci Pražského festivalu pouličního divadla Za dveřmi - Zpěvomat - tedy pouliční hudební nástroj znějící na přání kolemjdoucích. Chodci budou v různých částech města potkávat na ulici kruh zpívajících a uprostřed kruhu tři židle - na ty si může sednout kdokoli. Kdo se takto rozhodne vstoupit do Zpěvomatu, nechá se prostoupit hudbou, která bude vznikat pouze pro něj.

Máte-li chuť a čas, připojte se a staňte se na den součástí Zpěvomatu.

CO JE SMYSLEM?
Zasáhnout živým zpěvem lidi z ulice, mnohdy asi i takové, kteří by se se zpíváním běžně nesetkali. Pro zpívající je to příležitost zažít svůj hlas zase v jiném prostředí a v jiných souvislostech. Dost možná to celé přinese nečekané zážitky a zkušenosti.

JAK BUDE VYPADAT SPOLEČNÝ DEN?
Členové Zpěvomatu se potkají už ráno cca v 9h , pod vedením zpěvačky Ridiny Ahmed se budou připravovat zhruba do 13h a po obědě vyrazí do ulic tak, aby cca v 15h byli již připraveni na svém stanovišti v ulici Na Příkopě (Praha 1).

Zpěvem zveme kolemjdoucí, aby se mezi spěchem, telefonováním a povinnostmi na chvíli zastavili a nechali vtáhnout do magického Zpěvomatu.

Účast pro kolemjdoucí i pro členy Zpěvomatu je zdarma!

Více info produkce@hlasohled.cz nebo 603 525 752
Hlásit se můžete mailem na produkce@hlasohled.cz

 
Existuje Bůh? Poslední soud? Ďábel? A existuje láska? Tak silná, že se i ďábel před ní skloní?
Přijďte se přesvědčit 16. a 17. 7. na Výstaviště. Majster a Margaréta v podání slovenského Teatro Tatro v české premiéře! Uvidíte Lukáše Latináka, Róberta Jakaba, Mariana Miezgu a další skvělé herce z Teatra Tatro! V režii Ondreja Spišáka, v malebném šapitó Teatra Tatro. Vstupenky pořídíte na https://goout.cz/cs/divadlo/teatro-tatro-majster-a-margareta
 

Mezinárodní Serious Clowns vznikli spojením Adama Reada, který tvořil se slavným Cirque du Soleil, a Fyodora Makarova, spolupracovníkem Slavy Polunina. Do Prahy přijedou s pouličním představením The Lost Wheels of Time. Nechte se unést do světa Alenky v říši divů, jenž se stal předobrazem této pouliční klaunérie!  

Víte, co to je Funambus? Rozhodně mnohem více než autobus. Umí totiž tančit i dýchat a nejen to. O tom vás přesvědčí francouzští Cie Underclouds už letos na Za dveřmi!

Pouliční divadlo opět rozzáří ulice Prahy! Právě připravujeme už 7. ročník Pražského festivalu pouličního divadla Za dveřmi, který přinese hned několik novinek. Jako obvykle se můžete těšit na hvězdy pouličního divadla z celého světa, tentokrát ovšem nejen na Václavském a Jungmannově náměstí v centru Prahy. Rozrůstáme se a společně s námi i místa, kam přivážíme to nejlepší z nového cirkusu, klauniády a pouličního divadla. Za dveřmi tentokrát bude také v areálu pražského Výstaviště, kde na návštěvníky bude čekat kromě open air performance a večerních produkcí šapitó, tančírny a pouliční zábava.

Na koho se můžete od 13. do 18. července 2015 těšit? Do Prahy přijede španělský soubor Compagnie La Tal, kteří koncem ledna 2015 získali ocenění za nejlepší pouliční představení na největším veletrhu umění v německém Freiburgu. Mezinárodní Serious Clowns tvořený Adamem Readem, který tvořil se slavným Cirque du Soleil, a Fyodorem Makarovem, spolupracovníkem Slavy Polunina. Francoužští Cie Underclouds se představí s večerní open air performance FUNAMBUS. V Čechách vůbec poprvé představíme mezinárodní projekt Brána do fantazie a se svým šapitó dorazí Teatro Tatro s doslova mistrovským dílem Mistr a Markétka. Festival se neobejde ani bez českých mistrů v oboru. Těšte se na dětské Angelky v podání Lucie Kašiarové a Vandy Hybnerové nebo chůdaře Long Vehicle Circus s úplně novou Alenkou v říši divů v režii Viktorky Čermákové. Další soubory, které na festivalu vystoupí, zveřejníme už brzy. Jako každý rok se ale jistě bude lítat ve vzduchu, tančit na chůdách, zpívat a muzicírovat!

Těšíme se v červenci na viděnou!

--------------------------------

Děkujeme všem návštěvníkům, partnerům, souborů, pomocníkům, kteří nám dopomohli krásnou atmosférou letošního 6. ročníku Mezinárodního pouličního divadla Za dveřmi. DĚKUJEME VÁM A TĚŠÍME SE NA VÁS V ROCE 2015! 

--------------------------------

Primátor hl. m. Prahy pan Tomáš Hudeček osobně vyjádřil sympatie ústřednímu tématu letošního ročníku festivalu Za dveřmi, jímž je podpora osobní a umělecké svobody a boje za ni. Děkujeme za jeho slova.

Je mi opravdu velikou ctí a potěšením, že mohu podpořit Festival pouličního divadla a umění ve veřejném prostoru „Za dveřmi“.

Letošní ročník se ve světle aktuální Ukrajinské krize dozajista ponese v duchu zápasu o svobodu.

Nejen svoboda uměleckého projevu, ale též svoboda slova obecně, jakož i veškeré svobody politické nemohou prakticky vzkvétat bez autentického demokratického rámce.

Přibližně před třemi měsíci jsem měl během krátké pracovní cesty zcela unikátní příležitost osobně navštívit na pozvání Ukrajinského premiéra Jaceňuka hlavní město Kyjev – epicentrum nedávných bouřlivých protivládních protestů. Na vlastní oči jsem tak mohl spatřit tamní realitu a na vlastní kůži pocítit odzbrojující sílu vzedmuté občanské společnosti demonstrující v nehostinných podmínkách na náměstí Nezávislosti – Maidanu.

Tato zkušenost mě přiměla zamyslet se hlouběji nad příznačnou paralelou mezi děním na Ukrajině a naší vlastní historickou zkušeností z přelomového roku 1989. Také tehdy sehrála naprosto stěžejní úlohu skupina nonkonformních umělců, pro které byla myšlenka svobody a demokracie důležitější než jejich vlastní pohodlí a partikulární, individuální prospěch.

Říká se, že svoboda je od své zkázy vzdálena vždy pouze jednu jedinou generaci. Neměli bychom proto svobodu chápat jako samozřejmost, nýbrž jako cennou společenskou hodnotu, která byla kdysi těžce vybojována a za kterou stojí zas a znovu usilovat jak doma, tak u našich spojenců v zahraničí.

I proto jsem skálopevně přesvědčen, že si prodemokratické umělecké a občanské iniciativy v nesnadném zápase za svobodu na Ukrajině plně zaslouží veškerou naši morální podporu.

Děkuji Vám mnohokrát a přeji Vám co nejzdárnější průběh celého festivalu. 

--------------------------------

Pražský mezinárodní festival pouličního divadla Za dveřmi opět začíná. Připravili jsme již šestý ročník, ve kterém jsme (ostatně jako každý rok) chtěli přinést něco nového. Chceme být aktuální, protože pouliční divadlo a umění ve veřejném prostoru takové být má. Ukážeme Vám letos na dvacet performance, nepíšu divadelních představení, protože syntéza žánru, překračování hranic z jednoho do druhého je tvůrčím fenoménem posledních let, je důkazem svobodného myšlení tvůrců i diváků.

Otázka svobody projevu, otázka svobody člověka, otázka boje za ni se stala jedním ze stěžejních témat letošního ročníku.

Nechceme být apatičtí, nechceme vzdávat boj s nespravedlností, blbostí, pohodlností a leností. I proto letos připravujeme průvod naděje, kde chceme upozornit na nelehkou situaci ukrajinských umělců a nejen jich. Přivítáme proto i soubor Teatr Voskresinnia, který byl založený ve Lvově v roce 1990 – příznačně v době společenských změn znovu získané nezávislosti.

Plníme si sny: světová premiéra Teatru Biuro Podrózy, skvělí Grotest Maru na fasádě budovy, cenami ověnčené Teatro SÓ a umělci a hosté z celkem osmi evropských zemí. Nejen tak bude letos vypadat festival Za dveřmi.

Dobrý festival však potřebuje kromě dobrých uměleckých výkonů také dobré diváky a autentickou atmosféru. Proto věříme, že si společně s námi užijete Václavák jinak.

Jakub Vedral, ředitel Mezinárodního festivalu pouličního divadla Za dveřmi

-------------------------------

ZA DVEŘMI 2014 klepe na dveře! V termínu 14. - 18.7., od pondělí do pátku, se v centru Prahy potkají umělci z České republiky, Slovenska, Polska, Německa, Portugalska a Ukrajiny. Bude se lítat ve vzduchu, tančit na chůdách, zpívat, muzicírovat...hrát divadlo! Budete se smát, i brečet, tleskat, pískat, výskat...t ě š í m e  s e  n a  V á s!

 

-------------------------------

Těšíme se na Vás v termínu 14.-18.7. 2014!

------------------------------- 

--------------------------------- 

Návštěvníkům letošního 5.ročníku mezinárodního festivalu pouličního divadla děkujeme za přízeň a těšíme se na opětovné setkání v roce 2014!

organizační team festivalu

---------------------------------

ZA DVEŘMI

… jsou ulice plné zážitků!

Každá vteřina umění na ulici je tak vzácná, umí překvapit a potěšit. Mezinárodní festival pouličního divadla Za dveřmi přináší těchto nedocenitelných okamžiků nespočet, přináší je dětem i dospělým, domácím i turistům - protože pouliční divadlo nezná limitů jazyka či věku. V samém středu Prahy, v úchvatné historické kulise se po dobu 5 dnů několikrát denně dostanete do centra jednoho velkého divadelního jeviště.

Za dveřmi je ulice, dvorek, náměstí, za dveřmi je svět. Svět imaginace, divadla a klaunérie. Nebojte se do něj s námi vstoupit!

 Na pražská náměstí, ulice i dvorky přinášíme představení z celé Evropy či dokonce z Asie. Spojme své síly, abychom oživili centrum hlavního města i v letních měsících. Je zvykem, že se každé hlavní město snaží nabídnout nejenom pro návštěvníky z cizích zemí ale i pro své vlastní obyvatele pouliční oslavu prodchnutou letní pohodou. A letní nuda v Praze může být zapomenuta!

Dveře jsou dokořán a my vás srdečně zveme abyste šli dál. Divadlo vás vítá s otevřenou náručí!